WSPÓŁPRACA

eBiuletyn-Newsletter

Colvita 120 kaps.

Colvita 120 kaps.

COLVITA® suplement diety o unikalnym składzie. Zawiera mikronizowane algi, liofilizat trzeciorzędowgo kolagenu rybiego oraz naturalną witaminę E (D-alfa-tokoferol) pozyskiwaną z ekologicznych, niemodyfikowanych genetycznie ziaren zbóż.

 
*************************

Sprawdź ofertę rabatową

i kupuj taniej!Więcej szczegółów


387,00zł brutto

83 dostępnych

COLVITA® 120 kapsułek

Suplement diety w kapsułkach

Kolagen + Algi + Witamina E

 

COLVITA® suplement diety o unikalnym składzie. Zawiera mikronizowane algi, liofilizat trzeciorzędowego kolagenu rybiego oraz naturalną witaminę E (D-alfa-tokoferol) pozyskiwaną z ekologicznych, niemodyfikowanych genetycznie ziaren zbóż.

COLVITA® jest pochodną wielkiego wynalazku polskiej biotechnologii, jakim było wyekstrahowanie do postaci hydratu, z zachowaniem naturalnej dla organizmów żywych trójspiralnej konformacji białka – czystego, naturalnego kolagenu ze skór rybich. Inspiracją do stworzenia COLVITY® stał się Kolagen Naturalny, wynalazek polskiej biotechnologii – pozyskiwany bezpośrednio ze skór rybich aktywny biologicznie kolagen trzeciorzędowy. 

COLVITA® to całkowicie nowe podejście do problemu dbałości o tkanki zbudowane z kolagenu. Suplement ten jest ukoronowaniem prac nad grupą produktów pozyskiwanych z rybiego kolagenu, który zatrzymuje nasz dobry czas. Dzięki suplementacji skóra staje się gładsza i bardziej miękka, a pielęgnowana jednocześnie żelem kolagenowym i jego pochodnymi od zewnątrz – staje się także znacznie lepiej nawilżona i odżywiona.

Łańcuchy ludzkiego kolagenu zbudowane są z ok. 20 aminokwasów. Tylko część z nich organizm produkuje w procesach metabolicznych. Pozostałe muszą być dostarczone w pożywieniu. Warto odżywiać się w sposób zapewniający ciągły odbudowywanie swoistego magazynu aminokwasowego dla komórek wytwarzających i serwisujących kolagen. COLVITA® wytwarzana jest z liofilizowanego kolagenu rybiego. Potrójna helisa kolagenowa, podobna budową do spirali DNA, ale funkcjonująca w przestrzeni zewnątrzkomórkowej jest nośnikiem informacji dotyczących zasobów aminokwasowych kręgowców.

Liofilizacja jest to zamrażanie czystego kolagenu do minus 40⁰C w warunkach próżni i sublimacyjne usuwanie z niego wody (suszenie). Zapewnia to najwyższą czystość, biologiczną trwałość składników odżywczych i aminokwasów zachowanych w formie naturalnej. Proces ten pozwala zachować składnikom również doskonałą higroskopijność produktu, a co za tym idzie, również niezwykle wysoką przyswajalność.

 

Składniki i ich charakterystyka:

Kolagen jest najważniejszym białkiem w organizmie ludzkim i głównym składnikiem tkanki łącznej. Odpowiada m.in. bezpośrednio za kondycję skóry, gałki ocznej, matrycy kostnej, włosów i paznokci. Wytwarzany jest i serwisowany przez komórki wytwórcze: fibroblasty i chondrocyty. Stan kolagenu ustrojowego wyznacza wiek biologiczny człowieka, co najłatwiej zaobserwować można na podstawie zmian wyglądu skóry. Kolagen stanowiący główny składnik COLVITY® jest liofilizatem unikalnego w skali światowej hydratu tropokolagenu ze skór rybich, o budowie łańcuchów α1 i α2 niemal identycznych z ludzkim. Bioprzyswajalny kolagen zawarty w COLVICIE® dostarcza peptydy, wolne aminokwasy i hydroksyaminokwasy. W tym również hydroksylizynę i hydroksyprolinę.

Algi (Fucus vesiculosus) pozyskiwane są z czystych wód Archipelagu Brehat u wybrzeży Francji. Algi morskie wykorzystane w produkcji naszego preparatu nie zostały wybrane do składu COLVITY® spośród wielu ekstraktów roślinnych przypadkowo. Zawierają one witaminy, makro- i mikroelementy w tym również pierwiastki śladowe, peptydy i aminokwasy w tym również aminokwasy egzogenne. Taki skład m.in sprzyja prawidłowemu nawilżeniu, wyglądowi i kondycji naszej skóry. Składniki mineralne, tzw. pierwiastki biogenne odgrywają ważną rolę w odżywianiu naszego organizmu. Rola mikro- i makroelementów oraz aminokwasów - ustrojowej przemianie materii jest zdecydowanie szersza niż rola witamin. Składniki mineralne są niezbędne w ustroju dla celów budulcowych (szczególnie w tkance kostnej), wchodzą w skład płynów ustrojowych, niektórych enzymów, związków wysokoenergetycznych itp. Wywierają również wpływ na regulację czynności narządowych i ogólnoustrojowych. Szczególna rola składników mineralnych polega na utrzymaniu warunków homeostazy, czyli wewnętrznej równowagi organizmu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na jod, który występuje w algach morskich naturalnie i który najważniejsze swoje zadanie spełnia jako składnik strukturalny hormonów tarczycy. Ponadto jod wpływa na utrzymanie właściwej struktury włosów, paznokci i skóry.

Witamina E – występuje w wielu suplementach diety ponieważ jest najlepiej poznanym i bardzo skutecznym antyutleniaczem. Działanie syntetycznej witaminy E jest w porównaniu do pozyskiwanej z naturalnych źródeł bardzo słabe. W COLVICIE® zastosowano octan D-alfa-tokoferol – formę witaminy E otrzymywaną ze źródeł naturalnych i wykazującą aktywność biologiczną. O wyborze witaminy E do składu COLVITY® zadecydowały jej właściwości.

Witamina E chroni przed degeneracją najważniejszy bastion młodości i witalności – kod genetyczny komórek skóry – DNA. Z tego też względu witamina ta uznawana jest za istotny czynnik hamujący proces starzenia się.

W procesie projektowania COLVITY® świadomie zrezygnowano z dodania do składu wielu substancji aktywnych, w tym również tych wspomagających syntezę kolagenu. Skoncentrowano się na tym, by COLVITA® była suplementem unikalnym, by użytkownikom dać przede wszystkim określone benefity i zarazem bezpieczeństwo. 

COLVITA®  zawiera wyjątkowy kolagen trzeciorzędowy pozyskiwany w postaci molekularnej metodą liofilizacji hydratu kolagenu. Nie zawiera hydrolizatów. Jest to jedyny suplement diety wytwarzany w ten sposób.

COLVITA® jest wynikiem wyjątkowego połączenia składników, pomagających suplementować od wewnątrz najważniejszą tkankę ludzkiego organizmu - tkankę łączną.

     

Zalecane dzienne spożycie:

2 kapsułki dziennie, najlepiej w trakcie lub po posiłku z uwagi na obecność witaminy E rozpuszczalnej wyłącznie w tłuszczach. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciagu dnia. Preparat stanowi  suplement lecz nie substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

 

Warunki przechowywania:

Przechowywać w suchym i zacienionym miejscu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.


Zawartość netto:

60 kapsułek po 397 mg każda (47,64g)

Nr zgłoszenia w GIS Colvity 60 kapsułek: GIS-ŻP-SD-4230-00413/KC/14
Nr zgłoszenia w GIS Colvity 120 kapsułek  GIS-ŻP-SD-4230-00416/KC/14


 

Składniki:

Liofilizowany owoc cytryny (nośnik), Algi (Fucus vesiculosus), żelatyna rybia (otoczka kapsułki), liofilizowany kolagen, witamina E (D-αlfa-tokoferol).

 

Wartość odżywcza

 1 kapsułka (397 mg)2 kapsułki (794 mg)
Wartość energetyczna4,77 kJ / 1,14 kcal9,54 kJ / 2,28 kcal
Tłuszcz0,01 g0,02 g
Kwasy tłuszczowe nasycone0,003 g0,006 g
Węglowodany0,08 g0,16 g
Cukry0,05 g0,09 g
Błonnik0,10 g0,21 g
Białko0,13 g0,25 g
Sól0,01 g0,02 g
Liofilizowany Kolagen12 mg24 mg
Witamina E6 mg ekwiwalent alfa-tokoferolu (50 % RDA)12 mg ekwiwalent alfa-tokoferolu (100% RDA)
Algi Fucus vesiculosus

w tym jod

0,10 g

 58,8 µg (39,2% RDA*)

0,20 g

117,6 µg (78,4% RDA*)

*ZDS - Zalecane Dziennie Spożycie

 

 Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00zł
Suma 0,00zł

Realizuj zamówienie

Dystrybutorzy

PodlaskieWarmińsko-mazurskieMazowieckieKujawsko-pomorskieDolnośląskieZachodniopomorskieOpolskieLubelskieWielkopolskieLubuskiePomorskieŁódzkieŚląskiePodkarpackieŚwiętokrzyskieMałopolskie

POLECAMY


Produkt oryginalny posiada specjalną banderolę producenta.

Producent zabezpiecza hydrat kolagenu przed działaniem wysokiej lub niskiej tempera- tury termoizolacyjnym styropianowym wypełnieniem opakowań

W okresie zimowym i letnim w przypadku prognozy pogody poniżej 5 st.C lub powyżej 28 st.C produkt wysyłany jest dodatkowo w specjalnych termoboxach


Copyright © 2009 Krajowe Centrum Kolagenu™ - All rights reserved